Лидерът в холандската Ередивизи Твенте направи 0:0 срещу шестия Утрехт в мач от 18 кръг, докато Аякс завърши 1:1 като гост на НАК Бреда.

С това равенство Твенте има актив от 48 точки, три повече от ПСВ Айндховен, който може да оглави класирането по голова разлика във вторник при победа над Рода. Аякс е трети с 39 точки.

Елъри Кайро даде преднина на НАК Бреда в 19-ата минута, но клубът от Амстердам изравни в 37-ата с попадение на Расмус Линдгрен.

В другия неделен мач НЕК Наймеген записа обрат и победи с 2:1 Витес и се изкачи с две места в класирането, след като в началото на деня бе на предпоследната 17-а позиция.

Витес откри резултата в петата минута с гол на Ласе Нилсон от дузпа, но Саиди Нтибазонкиза изравни в 27-ата. Рамон Зомер вкара с глава победния гол за НЕК в 56-ата минута./БЛИЦ

На 20 януари (сряда): Грьонинген – Хееренвеен

КЛАСИРАНЕ: 1.ТВЕНТЕ 48, 2.ПСВ Айндховен 45, 3.Аякс 39, 4.Фейенорд 37, 5.Хераклес 32 и др.