Твенте завърши 2:2 у дома с ПСВ Айндховен в дербито от 11-ия кръг на холандската Ередивизи. Николай Михайлов бе на вратата за домакините от Енсхеде, а другият български национал Станислав Манолев игра цял мач за гостите от Айндховен.

Двубоят на „Гролш Весте” бе изключително динамичен и изпъстрен с множество голови положения пред двете врати. Още в 10-ата минута след центриране от корнер капитанът на бразилеца Дъглас бе най-съобразителен в наказателното поле на гостите и въпреки побутването в гръб от Ола Тойвонен успя да отправи неспасяем удар от около 10 метра за 1:0. Радостта на Твенте обаче бе твърде кратка, тъй като в ответната атака Закария Лабияд засече центриран отдясно, като в опита си да нанесе силен удар само отклони топката, която заблуди Николай Михайлов и влезе във вратата му за 1:1. До края на полувремето „филипсите” бяха по-активни и дори можеха да поведат, но невероятна намеса на Николай Михайлов при удар на Тойвонен малко преди почивката остави резултата непроменен. Станислав Манолев бе много активен през първата част и дори отправи един удар, но той бе твърде слаб и Михайлов улови спокойно.

След почивката Манолев се съсредоточи върху изявите си в отбрана, а Михайлов отрази с вещина удари на Тойвонен, Строотман и Вайналдум. Българският страж обаче капитулира в 64-ата минута, когато Дрийс Мертенс намери непокрит Марсело, който вкара първия си гол за сезона и даде преднина на ПСВ – 1:2. И след това попадение гостите продължиха да атакуват настървено, но в 72-ата минута Кевин Строотман си изкара директен червен картон за нарушение пред наказателното поле срещу Люк де Йонг. Численият превес даде резултат и домакините изравниха в 78-ата минута, когато Ола Джон подаде към влезлия като резерва Лирой Фер, вкарал за 2:2. В заключителните минути и двата тима пропуснаха шанса да стигнат до победата. Първо гостите от Айндховне бяха близо до гола след удар отблизо на Мертенс в 86-ата минута, когато топката се отклони от страничната греда и бранителите на Твенте изчистиха. В последната минута пък удар на Ола Джон с глава премина на сантиметри покрай вратата, пазена от шведа Исаксон.

След подялбата на точките двата отбора имат по 22 точки актив и запазиха местата си във временното класиране. ПСВ е на второ място само благодарение на повечето си отбелязани голове, а иначе и двата отбора са с еднакви голови разлики.

В останалите срещи от кръга днес Аякс разби като гост Рода с 4:0, аутсайдерът Екселсиор записа първа победа за сезона с 1:0 у дома срещу Валвийк, а Хееренвеен срази у дома АДО Ден Хааг с 4:0.

ТВЕНТЕ - ПСВ АЙНДХОВЕН 2:2

1:0 Дъглас (10), 1:1 Закария Лабияд (11), 1:2 Марсело (64), 2:2 Лирой Фер (78)