Твенте се доближи на победа от първата си шампионска титла в Холандия, след като се наложи с 20 над Фейенорд в мач от 33 кръг на Ередивизи.

Българският национал Николай Михайлов не игра за тима, воден от бившия английски селекционер Стив Макларън. Твенте може да стигне до титлата при победа над НАК Бреда в последния си за сезона мач на 2 май.

Клубът от Енсхеде вече има 83 точки от 33 мача, една повече от втория Аякс, който запази надеждите си за първото място след успех с 4:0 над Хераклес. В последния си мач грандът от Амстердам гостува на НЕК Наймеген.

Твенте, който през седмицата претърпя второто си поражение за сезона при гостуването на АЗ Алкмаар, започна нервно мача и откри резултата пет минути преди почивката.

Брайън Руиз изведе швейцарският национал Блейз Нкуфо за първото попадение, а в средата на втората част Мирослав Стох удвои.

Сием де Йонг вкара два гола за успеха на Аякс преди почивката, а след интервала и Марко Пантелич наниза две попадения във вратата на Хераклес. Така грандът от Амстердам вече има 102 реализирани гола от началото на сезона.

Родният национал Станислав Манолев игра цял мач за ПСВ Айндховен при победата с 3:1 над Грьонинген след обрат. “Филипсите” останаха на трето място със 77 точки.

В долния край на класирането АДО Ден Хааг си гарантира оставането в Ередивизи след успех с 4:0 над вече изпадналия Валвайк. По този начин Спарта (Ротердам) и Вилем ІІ ще трябва да играят плейофи за оставане в елита./БЛИЦ

Аякс – Хераклес 4:0

КЛАСИРАНЕ: 1.ТВЕНТЕ 83, 2.Аякс 82, 3.ПСВ Айндховен 77, 4.АЗ Алкмаар 61, 5.Фейенорд 60 и др.