Твенте победи Витес с 2:0 в директен спор за второто място в Холандия и се доближи само на точка от лидера Аякс. Двубоят беше част от 24 кръг на Ередивизи.

Люк Кастаинос и Душан Тадич се разписаха през второто полувреме за успеха. Шампионът Аякс приема Хееренвеен в неделя. За Витес това беше пети пореден мач без победа и тимът от Арнем се срина на четвърто място, на пет точки зад Аякс.

НЕК Наймеген и АДО Ден Хааг напуснаха последните две места с победи като гост. НЕК Наймеген обърна Валвайк за успеха с 3:1, докато тимът от Хага спечели с 1:0 срещу Рода.

Тимът от Керкраде, който наскоро назначи Йон Дал Томасон за треньор, се срина на последното място. Единственото попадение в мача беше реализирано Мичел Шет през второто полувреме.

АЗ Алкмаар пропусна възможността да се доближи до Топ 5 на класирането, след като направи домакинско равенство 1:1 срещу Утрехт.

Предстоящи
На 16 февруари (неделя): Камбуур – Цволе, НАК Бреда – Фейенорд, Грьонинген – Го Ахед Игълс, Аякс – Хееренвеен

КЛАСИРАНЕ: 1.АЯКС 48, 2.Твенте 47, 3.Фейенорд 43, 4.Витес 43, 5.ПСВ Айндховен 38 и др.