Твенте спечели за трети път в историята си купата на Холандия, след като на финала се наложи с 3:2 над Аякс след продължения. Българският национален вратар Николай Михайлов остана резерва за тима от Енсхеде, а в рамката застана 40-годишният ветеран Сандер Бошкер.

Победното попадение за отбора на Мишел Прюдом бе реализирано в 116-ата минута от австрийския нападател Марк Янко. Аякс взе аванс от два гола до 40-ата минута, след като Деми де Зеув и Лоренцо Ебилисио се разписаха.

Воут Брама върна едно попадение за Твенте точно преди почивката, а в 56-ата Тео Янсен изравни. В 106-ата минута Янко се появи в игра на мястото на Луук де Йонг и 10 минути по-късно вкара победния гол.

Следващата неделя Аякс приема Твенте на “Амстердам Арена” в директен спор за титлата в Ередивизи. Един кръг преди края на сезона тимът от Енсхеде води с една точка в класирането./БЛИЦ