Оле Гунар Солскяер направи впечатляващ дебют начало на Кардиф, елиминирайки Нюкасъл от ФА Къп. 40-годишният бивш голмайстор на Манчестър Юнайтед изведе уелсците до успеха с 2:1 срещу любимия отбор на Димитър Бербатов.

Кардиф изоставаше в резултата при гостуването на Нюкасъл, но стигна до пълния обрат със запазената марка на Убиеца с бебешко лице - включване като резерва и отбелязване на гол. Солскяер извърши правилните смени и така ознаменува дебюта си със сладка победа.

В 62-ата минута на двубоя пробив на Муса Сисоко създаде хаос в отбраната на Кардиф, от което се възползва Папис Демба Сисе, който пусна топката покрай Дейвид Маршал за 1:0.

В 73-ата Крейг Нуун, който тъкмо се появи на терена като резерва, изравни с първото си докосване след страхотен изстрел от около 20 метра.

В 80-ата минута Фрейзър Кембъл, втората резерва на Солскяер, направи обрата пълен, след като засече с глава центрираната топка. Така Кардиф елиминира Нюкасъл и продължава напред за Купата на Англия.