Аутсайдерът Болоня не се предаде у дома срещу Удинезе и спечели точка след 1:1 в мача помежду им от 11-ия кръг на италианската Серия „А”. През първото полувреме тимовете не успяха да си отбележат гол, а след почивката Диаманти (46) изведе домакините напред в резултата след извеждащо подаване на Габиадини – 1:0. След гола играчите на Болоня се прибраха да бранят крехкия си аванс и голмайсторът на „фриуланите” Антонио Ди Натале (73) вкара за 1:1 и донесе точката на своя тим. След равенството Болоня остава в зоната на изпадащите, но се изкачи на 18-а позиция с 8 точки, докато Удинезе е на 11-о място с 14 пункта.

В същото време опашкарят Сиена излъга на свой терен Дженоа с 1:0. Единственото и победно попадение за домакините вкара Масимо Пачи (55) след подаване на Валиани. Въпреки успеха си Сиена остана на последно място във временното класиране само с 6 точки актив, докато Дженоа точно над зоната на изпадащите на 17-а позиция с 9 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 11 КРЪГ
03.11.12
19:00 ч.
Милан – Киево 5:1
1:0 Еманюелсон (16), 1:1 Пелисиер (18), 2:1 Монтоливо (37), 3:1 Къркич (42), 4:1 Ел Шаарави (75), 5:1 Пацини (90)
03.11.12
21:45 ч.
Ювентус – Интер 1:3
1:0 Видал (1), 1:1 Диего Милито (59-дузпа), 1:2 Диего Милито (76), 1:3 Паласио (90)
Катания – Лацио 4:0
1:0 Гомес (9), 2:0 Лоди (25-дузпа), 3:0 Гомес (29), 4:0 Бариентос (69)
04.11.12
16:00 ч.
Фиорентина – Каляри 4:1
1:0 Родригес (14), 1:1 Казарини (42), 2:1 Йоветич (50), 3:1 Лука Тони (54), 4:1 Куадрадо (85)