Хърватия изтърва победата в Сплит и завърши 1:1 с Уелс в първия им мач от група "D" на квалификациите за Евро 2024 в Германия. Андрей Крамарич (28) даде аванс на домакините, но „драконите“ изравниха в последните секунди чрез Нейтън Бродхед (90+3).

Хърватите доминираха и отправиха общо 15 удара към вратата на съперника срещу само 4 за Уелс.

В 28-ата минута Андрей Крамарич шутира извън наказателното поле и топката влезе в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

До почивката домакините продължиха да атакуват и да създават положения, а гостите се отчетоха само с един удар на Уилсън.

След почивката нещата не се промениха кой знае колко. В 61-ата минута феновете на „Полюд“ изтръпнаха, защото гостите бяха близо до изравняването, след като Даниъл Джеймс засече центриране на Хари Уилсън, но топката премина встрани от вратата.

В 82-ата минута Иван Перишич стреля, но топката се удари в гредата. Така се до 93-ата минута, когато гостите изпълниха тъч и пратиха топката директно в наказателното поле, където настъпи меле. Топката се насочи към далечната греда, където върху нея връхлетя халфът на Ипсуич Нейтън Бродхед, който изравни за 1:1.

По-рано в другия мач от групата Турция спечели с 2:1 при визитата си на Армения.