Уест Хям може да съжалява, че стигна само до нулево равенство като гост на Манчестър Юнайтед в мач от 15 кръг на Висшата лига. Ремито смъкна „червените дяволи” на четвърто място в класирането, на три точки зад лидера Лестър, но с равен актив с Манчестър Сити. „Чуковете” излязоха шести.

Гостите имаха по-добрите шансове за гол в мача на "Олд Трафорд", като на два пъти удариха гредите. Първо Мауро Сарате нямаше късмет, а малко след това и Уинстън Рийд имаше малшанс топката да срещне гредата след негов удар с глава.

Най-чистото положение обаче пропиля Виктор Моузес, който по-късно се контузи и напусна терена. Той получи идеален пас от Марк Ноубъл, изскочи сам срещу Де Хея, но стреля в тялото му.

Сарате пропусна нова добра възможност през втората част, а вратарят на „чуковете” Адриан спаси удар на Маруан Фелайни. Антони Марсиал пък не уцели вратата при друг шанс за домакините. Манчестър Юнайтед отправи 20 удара към вратата на Уест Хям, но само един от тях беше в рамката, защитавана от Адриан. Уест Хям имаше повече точни удари, но нито един от тях не доведе до гол.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
05.12.15
14:45 ч.
Сток Сити – Манчестър Сити 2:0
1:0 Марко Арнаутович (7), 2:0 Марко Арнаутович (15)
05.12.15
17:00 ч.
Саутхемптън – Астън Вила 1:1
0:1 Джолиън Лескът (44), 1:1 Ориол Ромеу (73)
05.12.15
17:00 ч.
Суонзи – Лестър 0:3
0:1 Рияд Марез (5), 0:2 Рияд Марез (22), 0:3 Рияд Марез (67)
05.12.15
17:00 ч.
Уотфорд – Норич 2:0
1:0 Трой Дийни (30), 2:0 Одион Игало (90)
05.12.15
17:00 ч.
Арсенал – Съндърланд 3:1
1:0 Джоел Кембъл (33), 1:1 Оливие Жиру (45-автогол), 2:1 Оливие Жиру (63), 3:1 Арън Рамзи (90+3)