Украйна победи като домакин Финландия с минималното 1:0 в световна квалификация от група „I” на зона Европа.

Домакините започнаха по-добре на стадион „Черноморец” в Одеса и още в 4-ата минута след удар с глава на Кравец топката срещна гредата. Украинците продължиха да натискат, но успяха да преодолеят отбраната и вратаря на гостите само веднъж. Това се случи в 25-ата минута, когато Йевхен Коноплянка асистира на Артьом Кравец и нападателят на испанския елитен Гранада се разписа за 1:0.

След гола украинците продължиха да търсят по-настойчиво още поне едно попадение, за да направят успеха си по-убедителен, но така и не успяха да се разпишат за втори път. Гостите се активизраха след почивката, но не създадоха сериозни голови положения.

С успеха си Украйна събра 8 точки и излезе на второ място в групата, изоставайки на 2 точки след лидера Хърватия и имайки една точка аванс пред третия Исландия, който загуби с 0:2 при визитата си на хърватите по-рано през деня. Финландия е на пета позиция в групата с една точка в актива си.