Дания удари Сърбия с 2:0 на „Паркен“ в Копенхаген в двубой от Лига на нациите. Головете за „Червения динамит“ бяха дело на Алберт Грьонбек и Юсуф Поулсен. Нападателят вкара фамозен гол със задна ножица през втората част.

Първото полувреме в Копенхаген бе изключително тихо. Едва в последните 10 минути на терена се случиха по-интересни събития.

В 36-ата минута Алберт Грьонбек не остави шанс на Предраг Райкович с много точен удар в десния долен ъгъл – 1:0. Голът бе потвърден от Крис Кавана след четириминутно преглеждане с ВАР.

През втората част в игра за сърбите влезе Андрия Живкович, чиято цел бе да раздвижи нападението.

Вместо „орлите“ да стигнат до изравнително попадение, допуснаха второ във вратата си. Виктор Кристиансен отправи много прецизно центриране, което Юсуф Полсен превърна в гол за 2:0. Снажният таран отбеляза с превъзходна задна ножица.

Дания вече има 6 точки след двете си победи с по 2:0 над Швейцария и Сърбия. „Червения динамит“ оглавява група 4 в Дивизия А на Лига на нациите. Сърбия е със само точка след 0:0 с Испания.