Без Ивелин Попов, който е дал втори отрицателен тест за коронавирус, и само с юноши Ростов загуби с унизителния резултат 1:10  от Сочи при подновяването на руската Премиер лига. Заради няколко заразени футболисти всички основни играчи на Ростов са под карантина, но мачът се игра и се стигна до унижение за гостите.

Ростов игра само футболисти на 17 и 18 години, а единственото попадение от тях реализира 17-годишният Роман Романов (1) още в първите секунди. Това като че ли само раздразни домакините и те разпиляха неопитния състав на Ростов. В 6-ата минута Абрамов си вкара автогол за 1:1, а след това Кокорин (15, 44, 51) реализира хеттрик, Заболотни (45+1, 47) и Полоз (74, 86) вкараха по два гола, а по веднъж се разписаха Новоселцев (53) и Колдунов (87).

По правилник мачът можеше да бъде отложен само при съгласието на Сочи, които отказаха този ход.

За играч на мача пък бе определен младия вратар на Ростов Денис Попов, който хвана дузпа в 26-ата минута на Заболотни.

След успеха си Сочи е девети с 27 точки. Ростов засега остава четвърти с 38 точки и на 3 зад Локомотив (Москва) и Краснодар, а лидер е Зенит с 50 точки.