Голове на резервите Кристиан Родригес и Себастиан Егурен в последния четвърт час донесоха на Уругвай победата с 4:2 над Перу в световна квалификация от Зона КОНМЕБОЛ.

Успехът на препълнения стадион “Сентенарио” е третата уругвайска победа с 4 гола. Тя изкачи тима на второ място в южноамериканската група с 11 точки от 5 мача, една по-малко от лидера Чили и една повече от Аржентива.

Шампионът на Южна Америка взе аванс от два гола след попадения на защитника Себастиан Коатес и на халфа Макси Перейна. Перу обаче изравни в началото на второто полувреме след автогол на Диего Годин преди почивката и гол на Хосе Паоло Гереро след интервала.

Диего Форлан пропусна дузпа в 57-ата минута, след като Единсон Кавани бе фаулиран в наказателното поле. Вратарят на Перу Диего Пени обаче спаси удара на Форлан. Луис Суарес беше изгонен за два жълти картона и ще пропусне квалификацията срещу Колумбия през септември.