Уругвай продължи мощното си представяне в световните квалификации, постигайки нова победа. Този път „урусите“ попиляха Боливия с 3:0, а героят бе повече от познат – Дарвин Нунес.

Както е известно, преди това Уругвай постави на колене Бразилия и Аржентина и сега никой не се съмняваше в успеха.

В 15-ата минута Факундо Пелистри напредна отдясно и центрира към Дарвин Нунес, който с едно дкосване прати топката в мрежата.

В края на полувремето вратарят на Боливия Гийермо Вискара боксира топката в тялото на съотборника си Габриел Вилямил и се стигна до автогол.

В 71-ата минута Николас де ла Крус отклони топката към Нунес и той беше точен с глава за 3:0. Веднага след това голмайсторът на домакините отстъпи мястото си на ветерана Луис Суарес.

Уругвай е втори в класирането след лидера Аржентина, а Венецуела е на предпоследното място.