Ливърпул продължи с неубедителните си изяви и в мач от 23 кръг на Висшата лига направи 0:0 като гост на Уулвърхемптън. “Червените”, които в предишния кръг биха Тотнъм и дадоха заявка за завръщане в Топ 4, отново не успяха да впечатлят, а Алберт Риера изпусна ранна възможност за гол.

“Вълците” имаха няколко чисти положения, като удар на нападателя Кевин Дойл се превърна в истинска заплаха след рикошет в Емилиано Инсуа. Ливърпул опита да отвърне с късен натиск, но вдъхновените играчи на домакините удържаха равенството.

Тотнъм остана на четвърто място, след като се наложи с 2:0 над Фулъм. Грешка на Бьорн Хелге Рийзе позволи на Лука Модрич да му отнеме топката и да асистира за попадението на Питър Крауч в 28-ата минута. Норвежецът бе замесен и при втория гол на “шпорите” в 60-ата минута, но тогава изпълненият от Дейвид Бентли фаул рикошира в главата му и излъга вратаря Марк Шварцър./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
От 23 януари (събота)
Манчестър Юнайтед – Хъл Сити 4:0
1:0 Рууни (8), 2:0 Рууни (83), 3:0 Рууни (86), 4:0 Рууни (90+3)

От 26 януари (вторник)
Портсмут – Уест Хям 1:1
0:1 Матю Ъпсън (52), 1:1 Дани Уебър (76)

Тотнъм – Фулъм 2:0
1:0 Питър Крауч (28), 2:0 Дейвид Бентли (60)

Баланс: 9 мача, 5 победи за Блекбърн, 2 равенства, 2 победи за Уигън

21:45 часа Челси – Бирмингам Сити (Диема 2)
Баланс: 79 мача, 36 победи за Челси, 24 равенства, 19 победи за Бирмингам Сити

22:00 часа Евертън – Съндърланд
Баланс: 149 мача, 65 победи за Евертън, 23 равенства, 61 победи за Съндърланд

На 16 февруари (вторник)
21:45 часа Сток Сити – Манчестър Сити
Баланс: 81 мача, 30 победи за Сток Сити, 17 равенства, 34 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.