Кристъл Палас, който беше в серия от 5 мача без победа във Висшата лига, надделя с 2:0 срещу аутсайдера Шефилд Юнайтед в среща от 17-ия кръг. Двубоят ще се запомни със стореното от Еберечи Езе, който в добавеното време на първото полувреме отбеляза фамозно попадение.

22-годишният атакуващ халф получи топката дълбоко в половината на Кристъл Палас, пробяга целия терен, преодолявайки няколко играчи на гостите, след което стреля от границата на наказателното поле, реализирайки в мрежата Аарън Рамсдейл. Попадението му напомняше това на Хюн-Мин Сон срещу Бърнли, с което кореецът спечели наградата на ФИФА Ференц Пушкаш за 2020 година.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Преди Езе домакините бяха открили резултата чрез Джефри Шлуп още в четвъртата минута.

След успеха Кристъл Палас се изкачи на 12-ото място с 22 точки. Затъналият Шефилд Юнайтед, който се превърна в най-слабият участник във Висшата лига, остава на дъното - на 20-ата позиция със само 2 спечелени точки от 17 мача.