Валенсия и Барселона направиха 2:2 в дербито на петия кръг от испанската Примера дивисион. Домакините поведоха след автогол на Абидал в 12-ата минута, но Педро изравни две минути по-късно. Пабло Ернандес отново изведе „прилепите” напред в 23-ата минута, а след почивката в 77-ата минута Сеск Фабрегас донесе точката на каталунците.

Мачът започна равностойно, като първото положение за откриване на резултата създадоха каталунците в 6-ата минута, когато Меси изведе Педро на скорост, но изстрелът на халфа бе отразен от стража на Валенсия Висенте Гуита. В 12-та минута Жереми Матийо от домакините нахлу по лявото крило и центрира остро по земя във вратарското поле на Барса, където Абидал засече топката в собствената си врата за 1:0. Отговорът на Барса не закъсня и две минути по-късно отличен пас на Меси намери Педро, който не сгреши отблизо за 1:1. В 23-та минута грешка в отбраната на каталунците позволи на Пабло Ернандес да разстреля от около 15 метра Виктор Валдес – 2:1. Малко преди края на първата част в 41-ата минута уникален пропуск за Валенсия направи Роберто Солдадо, който не успя да вкара на празна врата.

След почивката Хосеп Гуардиола извърши двойна смяна, при която игра напуснаха Кейта и Педро, а на терена се появиха Давид Вия и Адриано. Последваха няколко много силни минути за каталунците, а в 68-та минута Хавиер Масчерано на нанесе много силен удар от около 30 метра, а топката се отби от напречната греда. В 76-ата минута Меси бе изведен на чиста голова позиция сам срещу вратаря, но се забави и не успя да стреля добре. Веднага след това обаче аржентинецът намери непокрития Сеск Фабрегас, а халфът с хладнокръвно отиграване с левия крак изравни за 2:2.

Минута преди края на редовното време Меси намери Давид Вия, но техничният удар на нападателя от близко разстояние бе спасен от Гуита със сетни усилия. В добавеното време Жорди Алба от домакините получи директен червен картон за удар без топка срещу Лионел Меси. Финалният натиск на каталунците не даде резултат и така двата тима поделиха точките.

Атлетико (Мадрид) – Спортинг (Хихон) 4:0
1:0 Лора (27-автогол), 2:0 Алваро Домингес (68), 3:0 Радамел Фалкао (72), 4:0 Радамел Фалкао (81)
Райо Валекано – Леванте 1:2
0:1 Валдо (10), 0:2 Серхио Байестерос (29), 1:2 Раул Тамудо (72-дузпа)
21.09.11
21:00 ч.
Расинг (Сантандер) – Реал (Мадрид) 0:0
21.09.11
23:00 ч.
Валенсия - Барселона 2:2
1:0 Ерик Абидал (12-автогол), 1:1 Педро (14), 2:1 Пабло Ернандес (23), 2:2 Сеск Фабрегас (77)