Валенсия постигна минимална победа с 1:0 като гост на Гранада в отложен мач от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

В 18-ата минута Гранада имаше първата чиста ситуация в срещата. Жерар Гумбау пое топката и напредна през средата на терена, след което нанесе силен удар от средна дистанция, но късметът не бе на негова страна и топката срещна напречната греда. Девет минути по-късно домакините имаха нова възможност за попадение, след като Факундо Пелистри имаше времето и пространството в наказателното поле да стреля, след като получи тънко подаване, насочи топката към левия ъгъл, но Гиорги Мамардашвили изби в корнер.

През втората част в 73-ата минута Валенсия бе близо до попадение, след като Хесус Васкес моментално отправи добавка след спасяване на вратаря Аугусто Батая, но изстрелът му премина малко над напречната греда на вратата на Гранада. Четири минути след това „прилепите“ все пак поведоха. След центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле, Андре Алмейда се оказа най-съобразителен и с хубав удар в долния ляв ъгъл донесе победата на гостите.

След успеха „прилепите“ са седми с 44 точки, докато андалусийци са почти сигурен изпадащ с 14 точки на предпоследното 19-о място, на 14 под спасителния бряг.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!