Валенсия разби у дома Бетис с 3:0 в мач от 14-ия кръг на испанската Ла Лига.

В герои за „прилепите“ се превърнаха Андре Алмейда (63), Уго Гиямон (81-дузпа) и Джъстин Клуиверт (90+3).

Десетина минути след началото на втората част удар на Луис Енрике бе блокиран от футболист на „прилепите“, като в 61-ата минута съотношението на силите на терена се промени, след като Едгар Гонсалес бе отстранен от игра за втори жълт картон.

След успеха играчите на Дженаро Гатузо излязоха на десето място във временното класиране, където Бетис пропусна да излезе трети и така остава с 24 точки на шестата позиция място.

Райо Валекано и Селта завършиха наравно 0:0 по-рано в друг мач от кръга. Равенството на "Вайекас" бе напълно логично с оглед напълно липсващите добри голови ситуации и пред двете врати, но то помогна на гостите от Виго да напуснат зоната на изпадащите.

Със спечелената точка Селта събра 12 и се изкачи на 17-о място в класирането, изпреварвайки с точка тима на Севиля, който вече е 18-и. Райо Валекано е на осмо място с 22 точки, като любопитното е, че и през миналия сезон Райо и Селта завършиха 0:0 в Мадрид.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА!