Валенсия и Атлетик (Билбао) завършиха 1:1 в мач от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион. Както е известно, "прилепите" са съперник на Лудогорец в Лига Европа.

Валенсия е с едно-единствено поражение в последните 21 домакинства на Атлетик (14-6-1). “Прилепите” са с една загуба в последните 11 сблъсъка срещу баските (7-3-1). Ремито дойде непосредствено преди първия си мач с нашите шампиони от осминафиналите на турнира.

По-добрият отбор на терена бяха домакините, но те пропуснаха куп положения вред вратата на Ираисос. В 23-ата минута Пако Алкасер взриви 36 000 по трибуните на “Местая” с хубав гол след асистенция на Фегули. Баските обаче проявиха дух и воля и в 53-ата минута успяха да изравнят. Голмайсторът им Ариц Адуриц (бивш футболист на Валенсия) се разписа от дузпа за крайното 1:1. Фегули спъна в пеналта на домакините Андер Ерера и реферът Давид Фернандес побърза да посочи "бялата точка".

”Прилепите” се изкачиха на 8-о място с актив от 36 точки, колкото имат Еспаньол и Леванте, но и по-лоша голова разлика. Атлетик се закотви на 4-ата позиция, която дава право на участие в Шампионската лига. Тимът от Билбао е с 51 точки и има 7 преднина пред следващия Виляреал.

В четвъртък Валенсия гостува на Лудогорец, а срещата на националния стадион "Васил Левски" е от 20:00 часа.

Валенсия - Атлетик (Билбао) 1:1
1:0 Пако Алкасер (23), 1:1 Ариц Адуриц (53-дузпа)

Валенсия: Диего Алвес, Сендерос, Матийо, Жоао Перейра, Кейта, Фегули, Парехо, Бернат, Картабия (85 - Фуего), Жонас (74 - Варгас), Пако Алкасер
Треньор: Хуан Антонио Пици

Атлетик (Билбао):
Ираисос, Баленсиага, Лапорте, Гурпеги, Сусаета (89 - Гилермо), Итураспе, Микел Рико, Андер Ерера, Адуриц (83 - Токуеро), Муниаин, Де Маркос (59 - Ираола)

Бетис - Хетафе 2:0
1:0 Лео Баптистао (16), 2:0 Рубен Кастро (39)
Гранада – Виляреал 2:0
1:0 Фран Рико (23-дузпа), 2:0 Юсеф ел Араби (33)
09.03.2014
13:00 часа
Еспаньол - Елче 3:1
1:0 Давид Лопес (2), 2:0 Диего Колото (21), 3:0 Луис Мигел Пици (58), 3:1 Хуан Фуентес (88)
09.03.2014
18:00 часа
Алмерия - Севиля 1:3
0:1 Карлос Бака откри (31), 0:2 Даниел Карисо (51), 0:3 Кевин Гамейро  (77), 1:3 Алекс Видал Пареу (85)