Ернесто Валверде от снощи не е треньор на испанския шампион Барселона. Испанецът застана начело на каталунците на 29 май 2017 година, когато наследи Луис Енрике. За периода си в Барселона Валверде спечели две титли в Примера дивисион, една Купа на Испания и една Суперкупа.

Валверде записа 69 домакински мача начело на каталунците във всички турнири, като от тях загуби само един.

Срещата е на 11 ноември 2018 година на "Камп Ноу". Жуниор Фирпо и Хоакин извеждат гостите напред с два гола, а Меси връща едно попадение от дузпа в 68-ата минута. Джовани Ло Селсо обаче прави резултата 3:1 в полза на своя тим в 71-ата минута. Видал връща надеждите на каталунците, но в 83-ата Серхио Каналес бележи за 2:4. В 92-ата минута Меси вкарва отново за 3:4, но време за повече няма. Барселона губи с този резултат, а победителят е Бетис. Негов треньор е Кике Сетиен, който от снощи е наставник на Барселона.