Валядолид надделя с минималното 1:0 над Еспаньол в сблъсъка на новаците от първия кръг на Ла Лига. Единственото попадение бе дело на Раул Моро (23) и падна още в средата на първата част.

Домакините показаха още от първата минута, че са пределно мобилизирани и ще търсят успеха с всички сили. Те направиха няколко пропуска в първите минути, като най-сериозният бе на Ерай Джьомерт.

В средата на първото полувреме домакините успяха да отнемат една топка в средата на терена, кълбото бе пратено в краката на Раул Моро, който напредна сам и отправи изстрел от границата на пеналта, който след сериозен рикошет влетя в мрежата.

В допълнителното време на първата част от Валядолид имаха сериозни претенции за дузпа, но съдията даде знак играта да продължи. През втората част нещата на терена бяха доста по-скучни за феновете по трибуните на “Хосе Сория”, като в крайна сметка бе потвърдена победата на Валядолид.