Гол на Рууд ван Нистелрой две минути преди края донесе на Хамбургер пробедата с 2:1 като гост на Бохум в мач от 30 кръг на Бундеслигата.

Роберт Теше даде аванс на Хамбургер в 18-ата минута, когато с глава засече центриране на Аого. В 32-ата домакините стигнаха до изравнително попадение чрез Златко Дедич преди Ван Нистелрой да донесе победата на гостите.

Успехът върна Хамбургер на шестата позиция в класирането и тимът на Бруно Лабадия е на 3 точки от местата, даващи право на участие в евротурнирите. Бохум остана близо до зоната на изпадащите, като вече осми мач няма победа в първенството./БЛИЦ

Хановер – Шалке 04 4:2
1:0 Хайко Вестерман (17-автогол), 2:0 Дидие Я Конан (29), 2:1 Еду (46), 2:2 Иван Ракитич (52-дузпи), 3:2 Хано Балич (80), 4:2 Дидие Я Конан (90)

Хофенхайм – Кьолн 0:2
0:1 Адам Матушяк (46), 0:2 Адам Матушяк (82)

Вердер – Фрайбург 4:0
1:0 Клаудио Писаро (35), 2:0 Аарън Хънт (53), 3:0 Клаудио Писаро (56), 4:0 Месут Йозил

Байер (Леверкузен) – Байерн 1:1
0:1 Ариер Робен (51-дузпа), 1:1 Артуро Видал (59)