Арсенал победи КПР с минималното 1:0 в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение реализира капитанът на “артилеристите” Робин ван Перси. Това беше 35-ия му гол в Премиър лийг от началото на 2011 година. Арсенал се завърна в топ 4, изпреварвайки Челси. Ван Перси пък подобри клубния рекорд за отбелязани голове в рамките на една календарна година на Тиери Анри, който наблюдаваше двубоя от трибуните на „Емиратс“.

Домакините имаха няколко възможности за гол през първата част, но не успяха да излязат напред в резултата. Ван Перси и Уолкот изпуснаха от чисти позиции, а Джоуи Бартън изчисти с глава от голлинията удар на Аарън Рамзи. „Артилеристите“ имаха и основателни претенции за дузпа, когато Люк Йънг спря с ръка топката след удар на Косиелни в 33-ата минута, а малко по-късно в друга ситуация имаше нова игра с ръка – на Бартън, в наказателното поле на гостите.

В 56-ата минута сериозен пропуск направи Уолкот, който бе изведен сам срещу Черни, но не уцели вратата. Четири минути по-късно Робин ван Перси най-сетне откри резултата, отбелязвайки 35-ия си шампионатен гол от началото на 2011 година. Така холандецът изпревари с едно попадение клубния рекорд на Тиери Анри и остана на гол от постижението на Алън Шиърър от 1995 година. С важен принос за попадението на Арсенал бе Аршавин, който асистира по прекрасен начин на Ван Перси. До края Жервиньо пропусна да направи победата на домакините по-изразителна.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ
30.12.11
21:45 ч.
Ливърпул - Нюкасъл 3:1
0:1 Агер (25-авт), 1:1 Белами (30), 2:1 Белами (67), 3:1 Джерард (78)
31.12.11
14:45 ч.
Манчестър Юнайтед - Блекбърн 2:3
0:1 Якубу (16), 0:2 Якубу (51), 1:2 Бербатов (52), 2:2 Бербатов (62), 2:3 Хенли (80)
Челси - Астън Вила 1:3
1:0 Дрогба (23-д), 1:1 Айрлънд (28), 1:2 Стилиян Петров (83), 1:3 Дарън Бент (86)