Шахтьор (Донецк) спечели Купата на Украйна след като постигна трудна победа с 2:1 с продължения на финала срещу Металург (Донецк). Двубоят се игра на Олимпийския стадион в Киев. 90 минути за Металург игра бившият нападател на ЦСКА Велизар Димитров, но беше заменен след изтичането на редовното време. Титуляр беше и бившият игра на "Левски" Зе Соарес, който беше заменен в 112-ата минута от Мищенко. Като смяна влезе и Грегъри Нелсън, в 74-ата минута на мястото на Казарян.

Шахтьор поведе с 1:0 в 23-ата минута след гол на Тешейра. Металург обаче изравни в 68-ата минута, когато се разписа Морозюк. Редовното време завърши при резултат 1:1 и се стигна до продължения. В 104-ата минута Кучер отново изведе Шахтьор напред и това се оказа и победното попадение. Грандът от Донецк е много близо да направи и дубъл, след като кръг преди края води в класирането и в първенството на Украйна./БЛИЦ