Българският полузащитник Велизар Димитров се отличи с 2 асистенции при победата на Металург (Донецк) в гостуването срещу Зоря (Луганск) с 2:1 в среща от 17-ия кръг на украинското първенство.

Домакините поведоха в резултата в 12-ата минута след центриране от корнер. При попадението Игнатиевич изпревари Велизар Димитров, а при добавката Худзик бе точен за 1:0. В 78-ата минута бившият играч на ЦСКА Грегъри Нелсън изравни за гостите, след като Велизар Димитров проби по дясното крило и му сервира перфектен пас. В добавеното време на срещата Димитров центрира, а Игнатиевич си вкара автогол за крайното 1:2.

С този успех Металург събра 25 точки и се изкачи на 6-о място, докато Зоря е на 12-а позиция с 19 пункта.