Бившият играч на ЦСКА Велизар Димитров се отчете с гол за Металург (Донецк) при победата с 2:1 като гост на Кривбас от 27 кръг на украинската Висша лига.

Димитров игра цял мач и откри резултата в 53-ата минута от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Кирил Петров срещу Геворг Казарян.

В 72-ата минута домакините изравниха чрез Дариан Матич, но 10 минути преди края Петров си вкара автогол и донесе успеха на гостите.

Кривбас завърши мача в намален състав. В 78-ата минута Саша Балич побучи червен картон за фаул срещу Грегори Нелсон. Бившият играч на ЦСКА започна като резерва, но се появи на терена 56-ата минута на мястото на Казарян.

Ексиграчът на “Левски” Зе Соарес игра цял мач за Металург. Успехът изкачи тима от Донецк на седмо място в класирането с 41 точки. Кривбас е осми с 33. Шахтьор и Динамо (Киев) делят лидерската позиция с по 70 т.