Бившият нападател на ЦСКА Велизар Димитров игра 81 минути при домакинската победа на Металург (Донецк) срещу Оболон (Киев) с 2:0 в мач от 24-ия кръг на украинското първенство.

Българинът започна като титуляр и игра до 81-ата минута, когато бе сменен от Данило. Титуляр за домакините от Металург беше и друг бивш играч на ЦСКА - холандското крило Грегъри Нелсън. В 25-ата минута Корнев от гостите си вкара автогол, а второто попадение за успеха на Металург вкара бившият играч на „Левски” Зе Соарес в 56-ата минута на срещата.

След днешната победа на собствен терен Металург е на 6-ото място във временното класиране на украинското първенство с 34 точки. Лидер е Шахтьор (Донецк) с 61 точки, следван от Динамо (Киев) - 61 точки и един мач по-малко.