Байер (Леверкузен) загуби у дома от Вердер с 1:3 и отпадна на 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия. Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите на зверска влакова катастрофа в провинция Бавария.

„Аспирините” поведоха на своя „БайАрена” в 22-ата минута, когато Хавиер Ернандес бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Алехандро Галвес срещу Щефан Кислинг. Девет минути по-късно гостите от Бремен изравниха чрез Сантиаго Гарсия след центриране на Фин Бартелс.

В 41-ата минута домакините останаха в намален състав, след като бразилецът Вендел извърши нарушение за дузпа срещу Фин Бартелс и без изгонен с директен червен картон. Перуанецът Клаудио Писаро пък бе хладнокръвен от бялата точка за 1:2.

След почивката играчите на Рогер Шмид се опитаха да потърсят изравняване, но численият превес даваше предимство на „бременските музиканти”.

В 82-ата минута австрийският нападател Флориан Грилич сложи точка на спора, оформяйки крайното 1:3 и пращайки окончателно Вердер на 1/2-финалите в турнира.

Байер (Леверкузен) – Вердер 1:3

1:0 Хавиер Ернандес – Чичарито (22-дузпа), 1:1 Сантиаго Гарсия (31), 1:2 Клаудио Писаро (42-дузпа), 1:3 Флориан Грилич (82)