Елитният Еспаньол се спаси от поражение при визитата си на втородивизионния Алкоркон в първи 1/16-финал за Купата на краля. Домакините водеха до 84-ата минута с 1:0 след гола на Алваро Хименес (51). Резервата Хосе Антонио Рейес обаче се разписа за 1:1 само пет минути след влизането си в игра. Реваншът е на 22 декември на „Корнелия ел Прат” в Барселона.

В друг мач от тази вечер Ейбар победи Спортинг (Хихон) с 2:1 като гост. Бившият играч на Манчестър Юнайтед Бебе изведе гостите напред в резултата още във 2-ата минута. После Вигейра от домакините изпусна дузпа в 33-ата минута, но се реваншира и успя да възстанови равенството с гола си след близо час игра. Рубен Пеня обаче потопи в скръб трибуните, донасяйки успеха на Ейбар с 2:1 секунди преди последния съдийски сигнал. Това беше осми пореден мач без победа за Спортинг и трети пореден успех за Ейбар. Реваншът е на 21 декември.