Заглебие победи Пиаст (Гливице) с 2:1 в мач от 2-ия кръг на полската Екстракласа. Тимът от Любин, за който титулят излезе Павел Виданов, откри откри резултата още в 7-ата минута чрез Роберт Жеш. Рубен Фернандес в 65-ата минута изравни, но в 69-ата Аркадиуш Вожняк бе точен за 2:1 в полза на Заглебие. Тимът стартира с тежка загуба новия сезон в Полша - разгром с 0:4 при гостуването си на Погон (Шчечин). Бившият защитник на ЦСКА тогава игра цял мач и получи единствения жълт картон.

Сега Заглебие вече има актив от 0 точки, след като започна кампанията с -3 точки след решение на местната федерация. На проби в тима на победителите през лятото бяха двамата близнаци от "Левски" Борислав и Радослав Цоневи. Те играха в една контрола и тренираха една седмица, но после се прибраха на "Герена".