Заглебие (Любин) с Павел Виданов и Александър Тунчев записа загуба с 1:2 в домакинството си срещу последния в класирането Подбешкидзе. “Оранжевите” продължават с неубедителните си игри и сериозно са се запътили към изпадане. Подбескидзе взе преднина още в 16-ата минута, а ситуацията за Заглебие стана още по-неприятна в 44-ата, когато Йеж бе изгонен. Въпреки това домакините изравниха в 72-ата минута с гол на Пападопулос. В края на мача Коен заби второ попадение за гостите. След успеха Подбескидзе се изравни със Заглебие в класирането с по 5 точки, двата тима са на 14-то/15-то място. Последен с 4 точки е ГКС Белхатув. Лидер в Полша е Легия Варшава с 21 точки от 9 мача, пред Гурник Забже и Лех Познан с по 20 от 10 двубоя./БЛИЦ