Астън Вила победи с 1:0 Блекбърн Роувърс и се класира за финала на турнира "Барклейс Ейша Трофи"  в Хонконг. Стилиян Петров бе на терена до 73-ата минута и се представи на обичайното си добро ниво. Единствения гол вкара Дарън Бент. Тъмнокожият нападател се разписа от близко разстояние в 48-ата минута. Вила ще играе на финала с победителя от мача Кичий – Челси.

С гол на Дарън Бент отборът на Астън Вила се класира за финала на турнира "Ейжа Къп". Европейският клубен шампион от 1982 година победи с 1:0 Блекбърн, а българският национал в редиците на "виланите" Стилиян Петров бе на терена до 73-ата минута. Три минути след началото на второто полувреме Бент отблизо бе точен във вратата на Пол Робинсън и това се оказа достатъчно за крайния успех на Стенли и компания. Астън Вила ще срещне на финала на турнира победителя от другия полуфинал Китчий - Челси.

Стартови състави
Астън Вила: Гивън, Л. Йънг, Р. Дън, Уорнък, Колинс, Петров, Макун, Банън, Хески, Бент, Агбонлахор
Блекбърн: Робинсън, Салгадо, Живе, Самба, Олсон, Д. Дън, Емертън, Формика, Нзонзи, Педерсен, Робъртс