Астън Вила победи с 6:4 Блекбърн в спиращо дъха футболно шоу, играно пред 40 406 зрители на "Вила Парк" в Бирмингам. Така с общ резултат 7:4 Стилиян Петров и компания се класират на финала за "Карлинг Къп", който ще се играе на "Уембли". За трофея Вила ще спори с Манчестър Сити с Мартин Петров или Манчестър Юнайтед с Димитър Бербатов. "Гражданите" спечелиха с 2:1 у дома в първата среща.

Стилиян Петров игра цял мач на познатото високо ниво. До 26-ата минута гостите стигнаха до преднина от два гола, след като Никола Калинич се разписа за Блекбърн. При това положение Астън Вила отпадаше от надпреварата, но не така мислеха Стенли и съотборниците му. Те успяха да обърнат резултата до 5:2, след като точни във вратата на гостите бяха Стивън Уорнък и Джеймс Милнър преди почивката - 2:2, а след подновяването на играта Стивън Н`Зонзи си вкара автогол, Милнър реализира втори на сметката си, а Емил Хески бе точен за 5:2. Последваха две попадения за гостите - на Мартин Олсон с брилянтно изпълнение на задна ножица в 63-ата минута и на Брет Емертън в 84-ата. В този момент Вила водеше с 5:4 и все още имаше интрига в мача. В третата минута на продължението обаче Ашли Йънг успя да ознаменува добрата си игра с гол, оформяйки крайното 6:4 за Астън Вила. /БЛИЦ

АСТЪН ВИЛА - БЛЕКБЪРН 6:4
(7:4 общ резултат)
0:1 Никола Калинич (10), 0:2 Никола Калинич (26), 1:2 Стивън Уорнък (30), 2:2 Джеймс Милнър (40-дузпа), 3:2 Стивън Н`Зонзи (53-автогол), 4:2 Джеймс Милнър (57), 5:2 Емил Хески (62), 5:3 Мартин Олсон (63), 5:4 Брет Емертън (84), 6:4 Ашли Йънг (90+3)