Титулярният вратар на Виляреал Серхио Асенхо няма да играе до края на сезона, след като скъса предни кръстни връзки на лявото коляно. Това е четвъртата контузия от подобно естество за 27-годишния страж, въпреки че е първата на лявото коляно.

Той получи травмата при домакинската загуба на „жълтата подводница“ с 2:3 от Реал (Мадрид). Новината за сериозността на контузията беше потвърдена на официалния сайт на клуба. Асенхо беше заменен принудително от Андрес Фернандес в 35-ата минута.

Сега вратарят ще се подложи на операция, която се очаква да го остави извън игра за период от шест месеца. През този сезон Серхио Асенхо има 29 мача във всички турнири.

Той за първи път къса кръстни връзки на коляното през 2010 година, когато е играч на Атлетико (Мадрид). Година по-късно повтаря контузията, но вече като вратар на Малага. През пролетта на 2015 година като футболист на Виляреал скъса връзките за трети път и не игра в продължение на седем месеца.