Виляреал стигна до равенството 2:2 като гост на Еркулес в мач от 7 кръг на Примера дивисион, но пропусна възможността за първи път в историята си да оглави класирането на испанския шампионат.

Нелсон Валдес даде аванс на домакините в 26-ата минута, но три минути по-късно Жоан Капдевила изравни. Давид Трезеге даде нова преднина на Еркулес в 41-ата минута, но три минути по-късно бе изгонен заради протест срещу съдийско решение.

През втората част “жълтата подводница” се възползва от численото си предимство и в 63-ата минута стигна до ново изравнително попадение чрез Борха Валеро. Девет минути преди края на мача той също бе изгонен, след като направи груб фаул срещу Ройстън Дренте.

Само минути по-късно гостите останаха с 9 души на терена, след като Матео Мусакио получи червен картон заради удар с рамо в лицето на Дренте. С това равенство Виляреал излезе на второ място, само на точка зад лидера Реал (Мадрид)./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 7 КРЪГ

От 16 октомври (събота)
1:0 Шимао (38), 2:0 Диего Коща (73)

0:1 Пабло Ернандес (38), 1:1 Андрес Иниеста (48), 2:1 Карлес Пуйол (63)

0:1 Игуаин (30), 0:2 Роналдо (45), 0:3 Роналдо (50-д), 1:3 Статсграад (55), 1:4 Игуаин (65)

От 17 октомври (неделя)
Расинг (Сантандер) – Алмерия 1:0
1:0 Педро Мунитис (32)

Депортиво (Ла Коруня) – Осасуна 0:0

Леванте – Реал Сосиедад 2:1
1:0 Асиер дел Орно (59), 2:0 Фелипе Кайседо (65), 2:1 Джефри Сарпонг (80)

0:1 Луис Гарсия (31-дузпа)

От 17 октомври (неделя)
Атлетик (Билбао) – Сарагоса 2:1
1:0 Ираола (11), 2:0 Йоренте (23), 2:1 Браулио (90)

Спортинг (Хихон) – Севиля 2:0
1:0 Сангой (6), 2:0 Кастро (50)

От 18 октомври (понеделник)
Еркулес – Виляреал 2:2
1:0 Нелсон Валдес (26), 1:1 Жоан Капдевила (29), 2:1 Давид Трезеге (41), 2:2 Борха Валеро (63“