Виляреал спечели с 2:0 при визитата си на Малага в среща от третия кръг на Примера дивисион и записа първа победа в шампионата този сезон.

В 33-ата минута Сантос Боре асистира на Хауме Коста, който откри резултата. Четири минути по-късно Уелигтон направи дузпа, спирайки непозволено откъсващия се Боре. Вратарят Карлос Камени обаче спаси удара от бялата точка на Бруно Сориано. В 43-ата минута Камени реагира на първия удар, но при добавката Сансоне вкара втори гол за гостите.

След почивката резервата Хуанпи на няколко пъти застраши вратата на гостите, но не успя да вкара гол и да върне интригата. В крайна сметка „жълтата подводница” спечели трите точки и вече има 5 в актива си на шестата позиция преди останалите срещи от кръга. Малага остава без успех на 13-о място с 2 точки.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!