Виляреал изненадващо завърши наравно 1:1 като домакин на Спортинг Хихон в мач от 28-ия кръг на Примера дивисион. “Жълтата подводница” може да съжалява още повече за изпуснатите две точки, тъй като допусна изравнителен гол, когато гостите бяха останали с 9 души на терена.

В 29-ата минута Джузепе Роси откри резултата в полза на Виляреал. В 65-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на Хосе Анхел. В последната минута Рафаел Састре получи директен червен картон и Спортинг трябваше да доиграе мача с 9 души. В даденото добавено време гостите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Диего Кастро, който бе точен за крайното 1:1.

В класирането Виляреал остава четвърти с 51 точки, на 3 зад третия Валенсия. Хихон е 17-и с 29 точки, на 3 пред зоната на изпадащите./БЛИЦ