Витес оглави класиране на холандската Ередивизи, след като в мач от 13 кръг се наложи с 3:1 над Утрехт. АЗ Алкмаар може да си върне първата позиция, ако в неделя победи Фейенорд като гост.

Тимът от Арнем откри резултата в 31-ата минута, когато Кристиан Атсу беше точен при изпълнението на дузпа. В 63-ата минута Стив де Ридер също беше точен от бялата точка и изравни резултата.

Въпреки надмощието си домакините стигнаха до нов гол четири минути преди края, когато Майк Хавенаар прати топката във вратата на Робин Руйтер.

В третата минута на добавеното време Дави Прьопер вкара трети гол за Витес, който вече е лидер в 23 точки, две повече от АЗ Алкмаар.

ПРЕДСТОЯЩИ
В неделя (10 ноември): Цволе – Твенте, НАК Бреда – ПСВ Айндховен, НЕК Наймеген – Аякс, Фейенорд – Аякс

КЛАСИРАНЕ: 1.ВИТЕС 24, 2.АЗ Алкмаар 22, 3.Грьонинген 22, 4.Твенте 20, 5.Фейенорд 20 и др.