Съдията на мача Колумбия – Коста Рика от турнира Копа Америка изненада всички с действията си на терена. Колумбийците победиха с минималното 1:0 и оглавиха класирането в група “А”, където са още Аржентина и Боливия. Чилийският арбитър Енрике Осес обаче шашна фенове и телевизионни коментатори. Арбитърът се беше въоръжил със... спрей, който носеше закрепен отдясно на кръста си. Флаконът с бяла пенлива течност влезе в употреба няколко пъти по време на двубоя.

Още към 9-ата минута чилиецът отсъди пряк свободен удар за Коста Рика вдясно на фланга. Съдията се затича, извади спрея и отбеляза къде да бъде поставена топката. След това направи нужните девет крачки, за да построи стената и...наведе се и отново с пяна тегли една черта, на която стената на Колумбия чинно се нареди. Така до края на мача реферът още няколко пъти си помагаше с флакона, за да отбелязва мястото на топката и стената при статични положения в близост до една от двете врати. Коментаторите на част от телевизиите, както и колегата от ТВ+ Булсатком, който коментираше двубоя, също отбелязаха с изненада действията на чилийския съдия Енрике Осес. В първенствата на Бразилия и Аржентина подобно маркиране на линията за стената се използва в последните няколко години. Така футболистите няма как да хитруват и да скъсяват дистанцията до топката./БЛИЦ