Ясни са стартовите състави за дербито на Манчестър, което стартира в 21:45 часа на "Олд Трафорд". Разликата между Сити и Юнайтед е 12 точки в полза на тима от "Етихад". При победа днес селекцията на Мануел Пелегрини ще се доближи на 3 точки от лидера Челси, който към този момент има 3 мача повече.

Мениджърът на домакините Дейвид Мойс изненада с Том Клевърли, който започва от първата минута. Опитният Рио Фърдинанд се завръща в стартовите 11 и ще си партнира в центъра на защитата с Фил Джоунс. Патрис Евра също започва на обичайната си позиция, след като получи почивка в двубоя с Уест Хям (2:0). В предни позиции Уейн Рууни ще си партнира с Дани Уелбек, който започва на мястото на контузения Робин ван Перси. Хуан Мата ще им помага в атака.

В състава на Сити се завръща Венсан Компани, който изтърпяваше наказание. Гаел Клиши и Хесус Навас също стартират, а Един Джеко е на върха на атаката на "гражданите", които по-рано през сезона отвяха Юнайтед с 4:1.

Стартовите състави:

Манчестър Юнайтед: Де Хея, Рафаел, Фърдинанд, Джоунс, Евра, Карик, Клевърли, Фелайни, Мата, Уелбек и Рууни

Манчестър Сити: Харт, Сабалета, Компани, Демикелис, Клиши, Яя Туре, Фернандиньо, Насри, Силва, Навас, Джеко