Ювентус и Рома завършиха 1:1 в интригуващ мач от третия кръг на Серия "А". Душан Влахович даде преднина на "бианконерите" още във втората минута след страхонно изпълнение от пряк свободен удар, а в 69-ата Тами Ейбрахам изравни за съперника на Лудогорец в групите на Лига Европа. Бившият играч на Юве Пауло Дибала, който вече носи екипа на "вълците", пък се отчете с асистенция.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Дербито стартира отлично за домакините, които откриха резултата още във втората минута. Душан Влахович изпълни пряк свободен удар, топката срещна напречната греда и влетя в мрежата на Руи Патрисио - 1:0.

Гостите от Рим нанесоха първия си точен изстрел в седмата минута чрез Лоренцо Пелегрини. Юве отговори с мощен удар на Алекс Сандро в 11-ата минута, който обаче премина много близо до вратата на Рома.

„Биаконерите“ имаха чудесен шанс да удвоят преднината си в 16-ата. Тогава Мирети напредна с топката и подаде вдясно към връхлитащия на скорост Хуан Куадрадо, който стреля, а Патрисио спаси.

Втори гол падна във вратата на Рома в 25-ата минута след майсторско засичане от движение на Мануел Локатели. Първоначално реферът Масимо Ирати посочи центъра, но колегите му от ВАР го привикаха да разгледа ситуацията заради игра с ръка на Влахович в хода на атаката. В крайна сметка арбитърът взе решение да не признае попадението и резултатът остана 1:0.

На почивката наставникът на Рома Жозе Моуриньо направи двойна смяна, като пусна в игра Никола Залевски и Стефан Ел Шаарауи. Това изглежда даде резултат, защото гостите започнаха да владеят повече топката и бяха по-агресивни. Единствено Куадрадо опита да обстрелва Патрисио с удар, който беше неточен в 54-ата минута. Рома така и не успяваше да застраши сериозно вратата на Шчесни. "Вълците" създадоха първата си опасност за втората част чак в 68-ата минута. Тогава незабележимият до момента Тами Ейбрахам стреля с десния крак, но полският страж улови.

„Джалоросите“ натиснаха и съумяха да стигнат до изравняването само секунди след това, и то чрез Ейбрахам. Английският нападател се разписа, след като засече асистенция на Дибала, който центрира с ножичен удар след корнер - 1:1.

В 73-ата минута Влахович поиска дузпа за нарушение на Ибанйес, но съдията Ирати отсъди фаул в атака на сърбина. Шест минути преди края на редовното време се стигна до напрежение в наказателното поле на Юве, но футболистите на Алегри успяха да изчистят чрез появилия си като резерва Аркадиуш Милик.

След равенството "бианконерите" са шести с 5 точки, а Рома има 7 и заема третата позиция. Пред "вълците" са само Лацио и Торино, които също са с по 7 точки.

Както е известно, Рома е в група "C" в Лига Европа заедно с Лудогорец, Бетис и ХИК Хелзинки. На 8 септември "вълците" ще гостуват в Разград.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!

ЮВЕНТУС - РОМА 1:1
1:0 Душан Влахович (2), 1:1 Тами Ейбрахам (69)

ЮВЕНТУС: 1.Войчех Шчесни, 12.Алекс Сандро, 3.Бремер, 6.Данило, 2.Матия де Шилио, 25.Адриен Рабио, 6.Мануел Локатели, 20.Фабио Мирети, 17.Филип Костич, 9.Душан Влахович, 11.Хуан Куадрадо (к)
Резерви: 23. Карло Пинсолио, 36. Матиа Перин, 24. Даниеле Ругани, 15. Федерико Гати, 28. Денис Закария, 13. Николо Ровела, 8. Уестън МакКени, 18. Мойс Кийн, 30. Матиас Суле, 14. Аркадиуш Милик
Tреньор: Масимилиано Алегри

РОМА: 1.Руи Патрисио, 3.Рожер Ибанйес, 6.Крис Смолинг, 23.Джанлука Манчини, 37.Леонардо Спинацола, 8.Неманя Матич, 4.Брайън Кристанте, 2.Рик Карсдорп, 7.Лоренцо Пелегрини (к), 21.Пауло Дибала, 9.Тами Ейбрахам
Резерви: 99. Миле Свилар (вр), 63. Пиетро Боер (вр), 17. Матиас Виня, 24. Мараш Кумбула, 65. Филипо Трипи, 19. Зеки Челик, 59. Никола Залевски, 52. Едоардо Бове, 14. Елдор Шомуродов, 92. Стефан Ел Шаарауи
Tреньор: Жозе Моуриньо