Носителят на Купата и Суперкупата на Германия Волфсбург и Шалке 04 загубиха първи точки в мачовете си от втория кръг на Бундеслигата.

Волфсбург завърши 1:1 при визитата си на Кьолн. „Козлите” убодоха „вълците” след половин час игра с гол на Зимон Цолер, възползвал се от пас на Модест. Датчанинът Никлас Бендтнер изравни в 83-ата минута, но за повече играчите на Дитер Хекинг нямаха сили. Така Волфсбург събра 4 точки и заема пето място във временното класиране, а Кьолн е четвърти със същия актив, но по-добра голова разлика.

В същото време Шалке 04 не успя да пречупи у дома новака Дармщад, като двата тима завършиха също 1:1. Дебют за първенство направи бившият защитник на Лудогорец Жуниор Кайсара. Бранителят на домакините записа пълни 90 минути, като само двама от тима на домакините играха повече пъти с топката от него. Константин Рауш (9) изненадващо даде преднина на гостите, а малко след почивката Юлиан Дракслер (47) изравни. До края на мача „миньорите” от Гелзенкирхен доминираха, но така и не успяха да стигнат до пълен обрат. Така Шалке 04 събра 4 точки и е на трето място във временното класиране. Дармщад има 2 точки, отреждащи му девета позиция.

Айнтрахт (Франкфурт) и Аугсбург също направиха равенство 1:1. Бразилецът Каюби (23) изведе гостите напред в резултата, а Марко Рус (86) донесе точката на „орлите” в самия край. Така Айнтрахт спечели първа точка за сезона и се изкачи на 10-о място във временното класиране. Швабите от Бавария пък са 12-и също с 1 точка в актива си.

Байер (Леверкузен) пък излъга като гост Хановер с 1:0. Хакан Чалханоглу (18) вкара победния гол за „аспирините”, които с пълен актив от 6 точки заемат второ място веднага след имащи по-добра голова разлика шампион Байерн. Хановер е 11-и с 1 точка.