Приказката за отбора от немската Трета лига Арминия (Билефелд) в турнира за Купата на Германия приключи на 1/2-финалите след категорично домакинско поражение от Волфсбург с 0:4. Така „вълците” се класираха за финала, където ще спорят за трофея с Борусия (Дортмунд). Вестфалци детронираха вчера носителя на трофея от миналия сезон Байерн с 2:0 след дузпи в Мюнхен при равенство 1:1 в редовното време и продълженията.

Волфсбург не среща никакви затруднения при визитата си в Билефелд и поведе в самото начало с гол на Максимилиан Арнолд (8), възползвал се от асистенция на Даниел Калиджури. Бразилецът Луис Густаво (31) удвои преднината на гостите още преди почивката след пас на холандеца Бас Дост.

През втората част Иван Перишич (51) направи резултата класически в полза на Волфсбург след нова асистенция на Калиджури, а Максимилиан Арнолд (55) вкара втория си гол в мача и оформи крайното 0:4, осигурило класирането на „вълците” за финала.