Волфсбург спря серията от две поредни загуби и се отдалечи от зоната на изпадащите, след като обърна Хофенхайм за домакинския успех с 2:1 в мач от 20 кръг на Бундеслигата.

Стивън Цубер откри резултата за гостите в 26-ата минута, когато получи хубав извеждащ пас от Керем Демирбай. Максимилиан Арнолд изравни резултата в 50-ата минута, когато от границата на наказателното поле от воле засече избитата след корнер топка.

Даниел Дидави донесе победата за тима на Валериен Исмаел, когато в 73-ата минута от вратарското поле засече подаване с глава на Робин Кнохе.

Така Волфсбург събра 22 точки и вече има шест точки аванс пред опасната зона. „Вълците“ са 14-и в Бундеслигата. Хофенхайм, който доскоро нямаше поражение от началото на сезона, сега записа второ в рамките на три мача. Тимът на Юлиан Нагелсман е пети в подреждането с 34 точки.