Волфсбург записа важна победа в битката си за оцеляване в Бундеслигата, след като в мач от 31 кръг се наложи с 4:1 над Кьолн.

Два гола за “вълците” през първото полувреме вкара хърватският национал Марио Манджукич. Себастиан Фрайс върне едно попадение за “козлите” четири минути преди почивката след асистенция на Миливойе Новакович.

Ашкан Дежага реализира нови две попадения за домакините след интервала. Роденият в Иран футболист се разписа в 58-ата и 88-ата минута.

Въпреки победата Волфсбург остана на 16-ото място в класирането с 32 точки, на две от 15-ата позиция, която гарантира оставане в Бундеслигата. Кьолн е 14-и с 35 точки. До края на сезона остават 3 кръга./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
На 21 април (четвъртък)
0:1 Мохамед Абделауе (24), 0:2 Ян Шлаудраф (31), 0:3 Кристиан Рауш (58)

На 23 април (събота)
0:1 Сърджан Лакич (42)

0:1 Гилфи Тор Сигурдсон (28), 1:1 Михал Калец (41), 2:1 Артуро Видал (52)

1:0 Какау (6), 2:0 Кристиан Гентнер (78), Какау (89)

1:0 Себастиан Роде (54), 1:1 Марио Гомес (89-дузпа)

1:0 Фин Бартелс (29), 1:1 Маркус Тоандт (50-автогол), 1:2 Клаудио Писаро (73), 1:3 Клаудио Писаро (74)

1:0 Мохамаду Идрису (35)

От 24 април (неделя)
1:0 Марио Манджукич (14), 2:0 Марио Манджукич (39), 2:1 Себастиан Фрайс (41), 3:1 Ашкан Дежага (58), 4:1 Ашкан Дежага (88)