Волфсбург победи Байер (Леверкузен) с 3:1 в мач от 11 кръг на германската Бундеслига. С този успех “вълците” не само спечелиха първата си победи като домакин от началото на сезона, но и сложиха край на серията на “аспирините” от седем поредни мача без загуба в първенството.

Въпреки загубата с 0:1 от Нюрнберг в предишния кръг временният треньор на Волфсбург Лоренц-Гюнтер Костнер не направи промени в състава си и това се оказа успешен ход. Диего откри резултата още в 4-ата минута с прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

Бразилецът удвои аванса на домакините в 16-ата минута, а в 33-ата Бас Дост вкара трети гол за Волфсбулг. Байер (Леверкузен) върна едно попадение чак в края на мача, когато Щефан Кислинг беше точен в първата минута на добавеното време.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 11 КРЪГ
09.11.12
21:30 ч.
Майнц - Нюрнберг 2:1
1:0 Николай Мюлер (12), 2:0 Андреас Иваншиц (21), 2:1 Пер Нилсон (40)
10.11.12
16:30 ч.
Байерн - Айнтрахт (Франкфурт) 2:0
1:0 Франк Рибери (44), 2:0 Давид Алаба (77-дузпа)
10.11.12
16:30 ч.
Шалке 04 - Вердер (Бремен) 2:1
0:1 Аарон Хънт (16), 1:1 Роман Нойщетер (60І, 2:1 Юлиан Дракслер (69)
10.11.12
16:30 ч.
Фрайбург - Хамбургер 0:0

10.11.12
16:30 ч.
Аугсбург - Борусия (Дортмунд) 1:3
0:1 Марко Ройс (9), 0:2 Роберт Левандовски (51), 0:3 Роберт Левандовски (70), 1:3 Саша Мьолдерс (81)
Волфсбург - Байер (Леверкузен) 3:1
1:0 Диего (4), 2:0 Диего (16), 3:0 Бас Дост (33), 3:1 Щефан Кислинг (90+1)
11.11.12
18:30 ч.
Щутгарт - Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 46 мача, 22 победи за Щутгарт, 7 равенства, 17 победи за Хановер
11.11.12
18:30 ч.
Гройтер Фюрт - Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: Не са се срещали в Бундеслигата
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК