Благой Георгиев и съотборниците му от Терек (Грозни) отново се изложиха срещу Волга и допуснаха домакинска загуба с 1:3 в мач от втората осмица на руската Висша лига. Само преди 4 дни тимът от Нижний Новгород победи Терек и за Купата, надделявайки с 2:1 след продължения.

Благой Георгиев игра цял мач за домакините от Грозни в днешния двубой, но и той не можа да помогне на тима си да се спаси от ново поражение.

Чеченците поведоха с гол на бразилеца Маурицио от дузпа в 22-ата минута, но Волга вкара три гола през втората част и стигна до крайното 1:3.

Така Терек прекъсна поредицата си от три шампионатни победи в плейофа на по-слабите осем тима от руския елит, като е на 6 точки над опасната зона и продължава да е застрашен от изпадане.