Легендарният бразилски вратар Рожерио Сени отбеляза стотния гол в кариерата си. 38-годишният страж се разписа от пряк свободен удар и донесе успеха на Сао Паоло срещу Коринтианс с 2:1 в мач от бразилското първенство. Успехът е ценен за тима му, който в 11 мача нямаше успех над най-големия си конкурент.

Нападателят Дагоберто откри в полза на Сао Паоло с 39-ата минута. Сени направи 2:0 в 54-ата, като вдигна на крака цялата публика. Малко след това Коринтианс успя да върне едно попадение чрез Дентиньо.

”Беше красив момент. Едва ли някой вярва, че вратар може да вкара 100 гола. Радвам се, че го направих във важен момент и голът ми се оказа решаващ за успеха”, заяви бразилецът след мача.

Той има 56 попадения от фаулове, а останалите са от дузпи. Сени се разписа и миналата  седмица.

Роденият на 22 януари 1973 година футболист е сред най-обичаните играчи в Бразилия. В 20-годишната си кариера той е носил единствено екипа на Сао Паоло. През 2002-а година Рожерио е част от състава на националния отбор, който става световен шампион./БЛИЦ