Третият конкурент на Реал (Мадрид) за титлата в Испания - Севиля, не спечели своята среща. След равенствата на Атлетико и Барселона, сега дойде ред на андалусийци да се издънят. Те паднаха с 1:3 от Еспаньол и пропуснаха възможността да излязат начело в класирането. Така Реал води с 43 точки и два мача по-малко от Севиля и Барселона, които са с по 42.

Срещата в Барселона започна ужасяващо за Севиля. Още във втората минута капитанът Парея бе изгонен, а Еспаньол получи дузпа, която Рейес реализира.

Севиля все пак успя да изравни в 20-ата минута чрез Йоветич.

В продължението на първото полувреме Наваро се възползва от пас на Рейес и отново изведе домакините напред. Крайното 3:1 пък бе оформено в 71-ата минута от Морено.

По-късно днес Реал (Мадрид) домакинства на Реал Сосиедад и има възможност да увеличи преднината си на върха.